Tournament Calendar, House League Select (Minor Hockey Alliance of Ontario)

PrintTournament Calendar
Mar 31, 2019-Apr 20, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Mar 31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
Atom A
6:00 PM
Chedoke Express
@ Burlington Bulldogs
WGSC #1 [A1]
Min Peewee
6:00 PM
Burlington Bulldogs
@ Brantford 99ers
Lions [MP1]
PeeweeA
6:00 PM
Burlington Bulldogs (White)
@ Brantford 99ers
Civic [P1]
PeeweeB
6:00 PM
Burlington Bulldogs (Red)
@ Brantford Saints
WGSC #3 [P2]
Atom A
6:30 PM
Mount Hamilton Blues
@ Brantford 99ers
WGSC #4 [A2]
Minor Atom
6:30 PM
Cambridge Hawks
@ Burlington Bulldogs
WGSC #2 [MA1]
Bantam
7:05 PM
GLHA Selects
@ Dofasco Steelhawks
Civic [B1]
Bantam
7:05 PM
Waterloo Wolves
@ Mount Hamilton Blues
Lions [B2]
PeeweeC
7:05 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Dofasco Steelhawks
WGSC #3 [P3]
Min Bntm B
7:10 PM
Burlington Bulldogs
@ Kitchener Jr. Rangers (Red)
WGSC #1 [MB1]
Bantam
7:30 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Coronation Bengals
WGSC #4 [B4]
Bantam
7:30 PM
Burlington Bulldogs
@ Brantford Saints
WGSC #2 [B3]
Bantam
8:15 PM
Burlington Jr. Cougars
@ Brantford 99ers
WGSC #3 [B5]
MidgetB
8:15 PM
Lawfield Thunder
@ Waterloo Wolves
WGSC #1 [M1]
MidgetC
8:15 PM
Rosedale Devils
@ Kitchener Jr. Rangers
Civic [M2]
MinMidget
8:15 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Chedoke Express
Lions [MM1]
Bantam
8:35 PM
Fort Erie Meteors
@ Lawfield Thunder
WGSC #4 [B7]
MinMidget
8:40 PM
Waterloo Wolves
@ Dofasco Steelhawks
WGSC #2 [MM2]
MidgetC
9:35 PM
Mount Hamilton Blues
@ Brantford 99ers
Civic [M5]
Bantam
9:35 PM
Cambridge Hawks
@ Chedoke Express
WGSC #3 [B6]
MidgetB
9:35 PM
Burlington Bulldogs
@ Chedoke Express
WGSC #1 [M4]
MinMidget
9:35 PM
Burlington Jr. Cougars
@ Brantford 99ers
Lions [MM3]
MidgetC
9:45 PM
Coronation Bengals
@ Cambridge Hawks
WGSC #4 [M6]
MinMidget
9:50 PM
Lawfield Thunder
@ Burlington Bulldogs
WGSC #2 [MM4]
Novice
8:00 AM
Lawfield Thunder
@ Brantford 99ers
Lions [N1]
Novice
8:00 AM
Dofasco Steelhawks
@ Brantford Saints
WGSC #1 [N2]
Novice
8:00 AM
Mount Hamilton Blues
@ Cambridge Hawks
Gurney [N3]
Atom B
8:00 AM
Rosedale Devils
@ Brantford Saints
WGSC #3 [A4]
Atom A
8:00 AM
Cambridge Hawks
@ Coronation Bengals
Civic [A3]
Atom A
8:30 AM
Waterloo Wolves
@ GLHA Selects 1
WGSC #4 [A5]
Minor Atom
8:30 AM
Waterloo Wolves
@ Burlington Jr. Cougars (T3)
WGSC #2 [MA2]
Atom B
9:00 AM
Dofasco Steelhawks
@ Burlington Jr. Cougars (T3)
WGSC #3 [A6]
Novice
9:00 AM
Chedoke Express
@ Kitchener Jr. Rangers
Gurney [N5]
Novice
9:00 AM
Waterloo Wolves
@ Burlington Bulldogs
WGSC #1 [N4]
PeeweeE
9:00 AM
Woodstock Jr. Navy Vets
@ Lawfield Thunder
Lions [P5]
PeeweeA
9:00 AM
GLHA Selects 2
@ Coronation Bengals
Civic [P4]
PeeweeE
9:30 AM
Cambridge Hawks
@ GLHA Selects 1
WGSC #4 [P6]
Minor Atom
9:30 AM
Kitchener Jr. Rangers
@ GLHA Selects
WGSC #2 [MA3]
MidgetA
10:00 AM
Woodstock Jr. Navy Vets
@ Chedoke Jr. Express
WGSC #1 [M3]
Min Peewee
10:00 AM
GLHA Selects 2
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #3 [MP2]
PeeweeD
10:05 AM
St. Catharines Storm
@ Mount Hamilton Blues
Civic [P7]
PeeweeD
10:05 AM
Rosedale Devils
@ Waterloo Wolves
Lions [P8]
Atom C
10:15 AM
St. Catharines Storm
@ Lawfield Thunder
Gurney [A7]
Min Peewee
10:30 AM
GLHA Selects 1
@ Waterloo Wolves
WGSC #2 [MP3]
Min Bntm A
10:40 AM
Burlington Jr. Cougars
@ Kitchener Jr. Rangers (Blue)
WGSC #4 [MB2]
Bantam
11:15 AM
Chedoke Express
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #3 [B8]
Atom C
11:15 AM
GLHA Selects 2
@ Kitchener Jr. Rangers
Gurney [A8]
Bantam
11:20 AM
Brantford 99ers
@ Sarnia Sabers
WGSC #1 [B14]
Bantam
11:20 AM
Coronation Bengals
@ Burlington Bulldogs
Civic [B9]
Bantam
11:20 AM
Brantford Saints
@ Burlington Jr. Cougars
Lions [B10]
PeeweeC
11:45 AM
Burlington Jr. Cougars
@ Sarnia Sabers
WGSC #2 [P10]
MidgetA
12:05 PM
Dofasco Steelhawks
@ Sarnia Sabers
WGSC #4 [M8]
Min Peewee
12:15 PM
Brantford 99ers
@ Cambridge Hawks
Gurney [MP4]
Bantam
12:20 PM
Dofasco Steelhawks
@ Cambridge Hawks
WGSC #3 [B11]
MinMidget
12:25 PM
Dofasco Steelhawks
@ Burlington Bulldogs
Civic [MM5]
PeeweeB
12:30 PM
Fort Erie Meteors
@ Chedoke Express
WGSC #1 [P9]
Min Bntm A
12:30 PM
Chedoke Express
@ Waterloo Wolves
Lions [MB4]
Atom A
12:45 PM
Brantford 99ers
@ Sarnia Sabers
WGSC #2 [A10]
Novice
1:20 PM
Brantford Saints
@ Mount Hamilton Blues
WGSC #4 [N6]
Novice
1:30 PM
Brantford 99ers
@ Waterloo Wolves
Gurney [N7]
Novice
1:35 PM
Cambridge Hawks
@ Chedoke Express
Civic [N8]
MidgetC
1:35 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Coronation Bengals
WGSC #3 [M9]
Atom A
1:40 PM
Burlington Bulldogs
@ Mount Hamilton Blues
WGSC #1 [A9]
Novice
1:40 PM
Burlington Bulldogs
@ Dofasco Steelhawks
Lions [N9]
Novice
1:55 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Lawfield Thunder
WGSC #2 [N10]
Minor Atom
2:20 PM
Burlington Jr. Cougars (T3)
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #4 [MA4]
Atom A
2:30 PM
GLHA Selects 1
@ Chedoke Express
Gurney [A11]
Bantam
2:35 PM
Mount Hamilton Blues
@ Fort Erie Meteors
Civic [B15]
Atom A
2:40 PM
Coronation Bengals
@ Waterloo Wolves
WGSC #3 [A12]
Minor Atom
2:40 PM
Burlington Bulldogs
@ Waterloo Wolves
Lions [MA6]
PeeweeA
2:40 PM
Brantford 99ers
@ GLHA Selects 2
WGSC #1 [P11]
Bantam
2:55 PM
Lawfield Thunder
@ GLHA Selects
WGSC #2 [B12]
Bantam
3:20 PM
Sarnia Sabers
@ Waterloo Wolves
WGSC #4 [B13]
MidgetC
3:45 PM
Cambridge Hawks
@ Mount Hamilton Blues
WGSC #1 [M10]
PeeweeA
3:50 PM
Coronation Bengals
@ Burlington Bulldogs (White)
WGSC #3 [P12]
Min Peewee
3:55 PM
Waterloo Wolves
@ Burlington Bulldogs
Lions [MP6]
Minor Atom
3:55 PM
GLHA Selects
@ Cambridge Hawks
Civic [MA5]
Atom B
4:10 PM
Burlington Jr. Cougars (T3)
@ Rosedale Devils
WGSC #2 [A14]
Atom B
4:30 PM
Brantford Saints
@ Dofasco Steelhawks
WGSC #4 [A15]
Atom C
4:55 PM
Lawfield Thunder
@ GLHA Selects 2
WGSC #1 [A16]
Min Peewee
4:55 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ GLHA Selects 1
Civic [MP5]
Atom A
5:00 PM
Sarnia Sabers
@ Cambridge Hawks
WGSC #3 [A17]
Atom C
5:00 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ St. Catharines Storm
Lions [A13]
PeeweeB
5:10 PM
Brantford Saints
@ Fort Erie Meteors
WGSC #2 [P13]
PeeweeC
5:40 PM
Dofasco Steelhawks
@ Burlington Jr. Cougars
WGSC #4 [P14]
PeeweeC
6:00 PM
Sarnia Sabers
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #1 [P15]
PeeweeD
6:00 PM
Waterloo Wolves
@ St. Catharines Storm
WGSC #3 [P16]
PeeweeE
6:00 PM
GLHA Selects 1
@ Woodstock Jr. Navy Vets
Civic [P17]
PeeweeE
6:05 PM
Lawfield Thunder
@ Cambridge Hawks
Lions [P18]
Min Peewee
6:15 PM
Cambridge Hawks
@ GLHA Selects 2
WGSC #2 [MP7]
PeeweeD
6:50 PM
Mount Hamilton Blues
@ Rosedale Devils
WGSC #4 [P19]
PeeweeB
7:05 PM
Chedoke Express
@ Burlington Bulldogs (Red)
WGSC #1 [P20]
MidgetA
7:05 PM
Chedoke Jr. Express
@ Dofasco Steelhawks
Lions [M11]
Min Bntm B
7:05 PM
GLHA Selects
@ Kitchener Jr. Rangers (Red)
WGSC #3 [MB5]
Min Bntm A
7:10 PM
Waterloo Wolves
@ Burlington Jr. Cougars
Civic [MB6]
Min Bntm B
7:20 PM
Cambridge Hawks
@ Burlington Bulldogs
WGSC #2 [MB7]
Min Bntm A
8:00 PM
Kitchener Jr. Rangers (Blue)
@ Chedoke Express
WGSC #4 [MB8]
MidgetA
8:20 PM
Sarnia Sabers
@ Woodstock Jr. Navy Vets
WGSC #1 [M12]
MidgetC
8:20 PM
Brantford 99ers
@ Rosedale Devils
WGSC #3 [M13]
MidgetB
8:25 PM
Chedoke Express
@ Lawfield Thunder
Civic [M7]
MidgetB
8:30 PM
Waterloo Wolves
@ Burlington Bulldogs
Lions [M14]
Bantam
8:35 PM
15th overall
@ 2nd Overall
WGSC #2 [B16]
Bantam
9:20 PM
14th Overall
@ 3rd Overall
WGSC #4 [B17]
Bantam
9:35 PM
9th Overall
@ 8th Overall
Civic [B20]
Bantam
9:35 PM
13th Overall
@ 4th Overall
WGSC #1 [B18]
Bantam
9:35 PM
11th Overall
@ 6th Overall
WGSC #3 [B19]
Bantam
9:40 PM
10th Overall
@ 7th Overall
Lions [B21]
Bantam
9:45 PM
12th Overall
@ 5th Overall
WGSC #2 [B22]
Atom C
8:00 AM
Kitchener Jr. Rangers
@ Lawfield Thunder
WGSC #3 [A19]
Atom A
8:00 AM
9th Overall
@ 4th Overall
WGSC #1 [A18]
Atom A
8:30 AM
8th Overall
@ 5th Overall
WGSC #2 [A20]
Atom B
8:30 AM
Burlington Jr. Cougars (T3)
@ Brantford Saints
WGSC #4 [A21]
Atom C
9:00 AM
GLHA Selects 2
@ St. Catharines Storm
WGSC #3 [A22]
PeeweeE
9:00 AM
GLHA Selects 1
@ Lawfield Thunder
WGSC #1 [P22]
PeeweeA
9:00 AM
Coronation Bengals
@ Brantford 99ers
Lions [P21]
Atom B
9:30 AM
Dofasco Steelhawks
@ Rosedale Devils
WGSC #4 [A24]
Atom A
9:30 AM
7th Overall
@ 6th Overall
WGSC #2 [A23]
PeeweeB
10:00 AM
Fort Erie Meteors
@ Burlington Bulldogs (Red)
WGSC #3 [P23]
PeeweeE
10:00 AM
Cambridge Hawks
@ Woodstock Jr. Navy Vets
WGSC #1 [P24]
PeeweeA
10:10 AM
GLHA Selects 2
@ Burlington Bulldogs (White)
Lions [P25]
PeeweeB
10:30 AM
Chedoke Express
@ Brantford Saints
WGSC #4 [P26]
PeeweeC
10:35 AM
Sarnia Sabers
@ Dofasco Steelhawks
WGSC #2 [P27]
PeeweeD
11:10 AM
Rosedale Devils
@ St. Catharines Storm
WGSC #3 [P28]
PeeweeD
11:20 AM
Waterloo Wolves
@ Mount Hamilton Blues
Lions [P29]
MidgetC
11:25 AM
Mount Hamilton Blues
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #1 [M15]
MidgetA
11:45 AM
Sarnia Sabers
@ Chedoke Jr. Express
WGSC #2 [M16]
PeeweeC
11:45 AM
Burlington Jr. Cougars
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #4 [P30]
Novice
12:15 PM
Chedoke Express
@ Brantford 99ers
WGSC #3 [N12]
Novice
12:35 PM
Dofasco Steelhawks
@ Cambridge Hawks
Lions [N11]
MidgetC
12:35 PM
Coronation Bengals
@ Brantford 99ers
WGSC #1 [M17]
Novice
12:50 PM
Mount Hamilton Blues
@ Kitchener Jr. Rangers
WGSC #4 [N13]
MidgetA
12:55 PM
Dofasco Steelhawks
@ Woodstock Jr. Navy Vets
WGSC #2 [M18]
Atom A
1:15 PM
2nd Highest Remaining Seed (Prelim)(1)
@ Highest Remaining Seed (Prelim)(1)
WGSC #3 [A25]
Novice
1:35 PM
Lawfield Thunder
@ Burlington Bulldogs
Lions [N14]
MidgetC
1:45 PM
Rosedale Devils
@ Cambridge Hawks
WGSC #1 [M19]
Novice
1:50 PM
Waterloo Wolves
@ Brantford Saints
WGSC #4 [N15]
Atom A
2:05 PM
Lowest Remaining Seed (Prelim)(1)
@ 3rd Overall (Bye)
WGSC #2 [A26]
Min Bntm B
2:20 PM
Cambridge Hawks
@ GLHA Selects
WGSC #3 [MB3]
MinMidget
2:35 PM
Brantford 99ers
@ Chedoke Express
Lions [MM6]
MidgetB
2:55 PM
Lawfield Thunder
@ Burlington Bulldogs
WGSC #4 [M20]
MinMidget
3:00 PM
Waterloo Wolves
@ Lawfield Thunder
WGSC #1 [MM7]
Minor Atom
3:15 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Burlington Bulldogs
WGSC #2 [MA7]
MidgetB
3:40 PM
Waterloo Wolves
@ Chedoke Express
WGSC #3 [M21]
MinMidget
3:45 PM
Burlington Jr. Cougars
@ Kitchener Jr. Rangers
Lions [MM8]
Minor Atom
4:15 PM
Waterloo Wolves
@ GLHA Selects
WGSC #1 [MA8]
PW P/Offs
4:15 PM
3rd Wildcard Not In Division
@ 1st Division "A"
WGSC #4 [P31]
Minor Atom
4:25 PM
Cambridge Hawks
@ Burlington Jr. Cougars (T3)
WGSC #2 [MA9]
PW P/Offs
4:55 PM
1st Division "E"
@ 1st Division "D"
Lions [P32]
PW P/Offs
5:00 PM
2nd Wildcard Not In Division
@ 1st Division "B"
WGSC #3 [P33]
Min Peewee
5:15 PM
7th Overall
@ 2nd Overall
WGSC #1 [MP8]
Min Peewee
5:25 PM
6th Overall
@ 3rd Overall
WGSC #2 [MP9]
Min Bntm A
5:25 PM
Waterloo Wolves
@ Kitchener Jr. Rangers (Blue)
WGSC #4 [MB9]
Min Bntm B
6:05 PM
GLHA Selects
@ Burlington Bulldogs
Lions [MB10]
Min Bntm A
6:10 PM
Chedoke Express
@ Burlington Jr. Cougars
WGSC #3 [MB11]
Min Peewee
6:20 PM
5th Overall
@ 4th Overall
WGSC #1 [MP10]
Atom P/O
6:35 PM
Highest Remaining Seed (Prelim)(2)
@ 1st Division "C"
WGSC #4 [A27]
Min Bntm B
6:35 PM
Kitchener Jr. Rangers (Red)
@ Cambridge Hawks
WGSC #2 [MB12]
Atom P/O
7:00 PM
2nd Division "B"
@ 1st Overall Division "A"
Civic [A28]
Atom P/O
7:10 PM
2nd Division "C"
@ 2nd Overall Division "A"
Lions [A29]
Atom P/O
7:20 PM
Lowest Remaining Seed (Prelim)(2)
@ 1st Division "B"
WGSC #3 [A30]
PW P/Offs
7:25 PM
1st Wildcard Not In Division
@ 1st Division "C"
WGSC #1 [P34]
BanP/Offs
7:45 PM
4th Lowest Remaining Seed
@ 3rd Highest Remaining Seed
WGSC #2 [B23]
MinMidget
7:45 PM
Burlington Bulldogs
@ Waterloo Wolves
WGSC #4 [MM9]
BanP/Offs
8:20 PM
2nd Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
Civic [B25]
BanP/Offs
8:20 PM
Lowest Remaining Seed
@ 1st Overall (Bye)
Lions [B24]
MidP/Offs
8:30 PM
2nd Overall - Division "A"
@ 1st Overall - Division "C"
WGSC #3 [M22]
BanP/Offs
8:35 PM
3rd Lowest Remaining Seed
@ 2nd Highest Remaining Seed
WGSC #1 [B26]
MinMidget
9:00 PM
Dofasco Steelhawks
@ Lawfield Thunder
WGSC #4 [MM10]
MinMidget
9:05 PM
Kitchener Jr. Rangers
@ Brantford 99ers
WGSC #2 [MM11]
MidP/Offs
9:30 PM
Wildcard from A,B or C
@ 1st Overall - Division "B"
Civic [M23]
MidP/Offs
9:40 PM
3rd Overall - Division "C"
@ 1st Overall - Division "A"
Lions [M24]
MidP/Offs
9:45 PM
2nd Overall - Division "B"
@ 2nd Overall - Division "C"
WGSC #3 [M25]
MinMidget
9:45 PM
Chedoke Express
@ Burlington Jr. Cougars
WGSC #1 [MM12]
Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11Apr 12Apr 13
Novice P/O
9:00 AM
4th Overall Seed
@ 1st Overall Seed
WGSC #1 [N16]
Novice P/O
9:00 AM
3rd Seed Overall
@ 2nd Seed Overall
WGSC #3 [N17]
MAP/Offs
9:30 AM
4th Overall Seed
@ 1st Overall Seed
WGSC #2 [MA10]
MAP/Offs
9:30 AM
3rd Overall Seed
@ 2nd Overall Seed
WGSC #4 [MA11]
Atom P/O
10:15 AM
Winner 1/4 Final #4
@ Winner 1/4 Final #2
WGSC #3 [A32]
Atom P/O
10:15 AM
Winner 1/4 Final #3
@ Winner 1/4 Final #1
WGSC #1 [A31]
MPW P/O
10:45 AM
Lowest Remaining Seed 1/4 Final
@ 1st Overall RR
WGSC #2 [MP11]
MPW P/O
10:45 AM
2nd Lowest Remaining Seed 1/4 Final
@ Highest Remaining Seed 1/4 Final
WGSC #4 [MP12]
PW P/Offs
11:30 AM
Lowest Remaining Seed 1/4 Final
@ Highest Remaining Seed 1/4 Final
WGSC #1 [P35]
PW P/Offs
11:30 AM
2nd Lowest Remaining Seed 1/4 Final
@ 2nd Highest Remaining Seed 1/4 Final
WGSC #3 [P36]
MBP/Offs
12:10 PM
2nd Division "B"
@ 1st Division "A"
WGSC #2 [MB13]
MBP/Offs
12:10 PM
2nd Division "A"
@ 1st Division "B"
WGSC #4 [MB14]
BanP/Offs
12:45 PM
2nd Lowest Remaining Seed
@ 2nd Highest Remaining Seed
WGSC #3 [B28]
BanP/Offs
12:45 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #1 [B27]
MMP/Offs
1:35 PM
2nd Division "B"
@ 1st Division "A"
WGSC #2 [MM13]
MMP/Offs
1:35 PM
2nd Division "A"
@ 1st Division "B"
WGSC #4 [MM14]
MAP/Offs
2:15 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #3 [MA12]
Novice P/O
2:15 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #1 [N18]
MidP/Offs
3:00 PM
2nd Lowest Remaining Seed
@ 2nd Highest Remaining Seed
WGSC #4 [M27]
MidP/Offs
3:00 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #2 [M26]
Atom P/O
3:30 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #3 [A33]
MPW P/O
3:30 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #1 [MP13]
PW P/Offs
4:30 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #2 [P37]
MBP/Offs
5:00 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #1 [MB15]
BanP/Offs
5:00 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #3 [B29]
MMP/Offs
6:30 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #1 [MM15]
MidP/Offs
8:00 PM
Lowest Remaining Seed
@ Highest Remaining Seed
WGSC #1 [M28]
Apr 14Apr 15Apr 16Apr 17Apr 18Apr 19Apr 20
Printed from alliancechampionships.com on Friday, March 22, 2019 at 3:58 AM